Business Analyst – Jilava

Cerințe

– studii superioare în Finanțe/Economie/Contabilitate;
– minim 2 ani experiență  în analiză financiară ;
– cunoștințe avansate de Microsoft Office (Excel);
– o foarte bună cunoaștere a limbii engleze, scris și citit;
– o bună capacitate de analiză și sinteză, proactivitate în rezolvarea problemelor si medierea conflictelor
– abilități de planificare și organizare a activităților;
– atenție la detalii și dedicare pentru a obține o calitate superioară în tot ceea ce face
– capacitatea de a lucra independent dar și în echipă.

Rol și responsabilități

– asigură suport pentru buget si previziuni;
– asigură suport pentru reconcilierile lunare în contextul creșterii cerințelor Auditului Intern;
– pregătirea a diferite rapoarte ad-hoc pentru departamentele Financiar, Vânzări, Operațiuni;
– crearea unui set de rapoarte standard pentru departamentele de vânzări / operațiuni;
– realizarea analizelor de profitabilitate trimestriale per canal și per rută; trecerea în revistă a rezultatelor împreună cu directorul general lunar/trimestrial; realizarea unui plan de acțiuni / urmărire a rezultatelor;
– sprijină directorul financiar în a identifica oportunități  pentru închiderea mai devreme a situațiilor financiare;
– asigură suport în livrarea informațiilor către biroul central (audit intern, diferite proiecte contabile, audit extern).

Ce oferim?

– pachet salarial competitiv în funcție de calificări;
– mediu multicultural dinamic ce încurajează inovația și rezolvarea creativă a problemelor
– tichete de masă;
– bonus anual de performanță;
– decontarea transportului în comun.

Descoperă mai multe despre compania noastră pe www.stericycle.ro