Key Account Manager – Jilava

Ce ne dorim?

– experiență minim 1 an în administrarea unui portofoliu de clienți;
– abilități avansate de comunicare și prezentare;
– atitudine proactivă în căutarea de soluții pentru creșterea nivelului de servicii oferite clienților;
– capacitate de analiză și sinteză;
– creativitate, flexibilitate și focalizare pe îmbunătățirea continuă a propriilor abilități;
– cunoștințe bune de MS Office;
– studii superioare finalizate;
– permis de conducere categoria B.

Rol și responsabilități

– realizarea obiectivelor de vânzări și încasări pentru portofoliul de clienți alocați;
– menținerea și administrarea portofoliului de clienți;
– identificarea noilor oportuntăți de vânzări pentru dezvoltarea afacerii la clienții alocați;
– dezvoltarea unei relații de consiliere cu clienții alocați;
– dezvoltarea și menținerea unei comunicări strânse cu celelalte departamente interne (marketing, financiar, logistică) în scopul de a asigura rezolvarea problemelor clienților proprii;
– identificarea nevoilor clienților și oferirea de soluții optime;
– dezvoltarea planului de vânzări anual și urmărirea îndeplinirii acestuia;
– pregătirea și conducerea negocierilor anuale și/sau periodice cu clienții proprii.

Beneficii

– pachet salarial atractiv;
– bonusuri de performanță;
– bonuri de masă;
– mașină de serviciu;
– acces la un mediu de lucru prietenos și profesionist unde vei învăța și îți vei dezvolta cariera prin prisma multor proiecte interesante și de amploare.

Descoperă mai multe despre compania noastră pe www.stericycle.ro și alătura-te echipei noastre!