Manager regional logistică și producție – Iași și Suceava

Ce ne dorim?

– cunoștinte de management de proiect pentru urmărirea și gestionarea simultană a tuturor proiectelor din aria de activitate;
– cunoștinte de legislație privind gestiunea, transportul și procesarea deșeurilor – prezintă avantaj;
– operare PC (MS Office – World, Excel) – nivel avansat;
– limba engleză – nivel mediu;
– experiență relevantă în coordonarea unui proces de distribuție / transport;
– minim 6 luni experiență în coordonarea unei echipe;
– capacitatea de a comunica clar, deschis și constructiv;
– nivel crescut de adaptabilitate și flexibilitate;
– capacitate de decizie și de asumare a riscului.

Rol și responsabilități

– asigură funcționalitatea și eficiența proceselor de colectare, transport și procesare a deșeurilor în zona alocată în colaborare cu fiecare Manager operational de statie;
– stabilește obiectivele și indicatorii de performanță  specifici activității stațiilor din zonele alocate și se asigură că acestea sunt realizate;
– elaborează soluții de eficientizare a activității de colectare, transport și procesare a deșeurilor la nivelul zonei de care este responsabil și a costurilor implicate de acestea;
– identifică și propune modalități de optimizare a rutelor de transport din regiune și se asigură de existența tuturor documentelor de transport necesare efectuării transportului;
– stabilește resursele necesare îndeplinirii obiectivelor definite pentru zona sa de responsabilitate și asigură alocarea eficientă a acestora (oameni, echipamente și instrumente de lucru);
– moiveazș echipa și gestionează eficient situațiile neclare ce pot apărea în activitate.

Ce oferim?

– pachet salarial atractiv;
– bonusuri de performanță;
– bonuri de masă;
– mașină de serviciu;
– acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei învăța și îți vei dezvolta cariera prin prisma multor proiecte interesante și de amploare.

Descoperă mai multe despre compania noastră pe www.stericycle.ro și alătura-te echipei noastre!