Reprezentant de vânzări – Craiova

Candidatul ideal – Ce ne dorim?

Competențe comportamentale:
– capacitate de comunicare și interrelaționare;
– capacitate de planificare și organizare;
– capacitate de negociere;
– perseverență;
– conștiinciozitate;
– flexibilitate și focalizare pe îmbunătățirea continuă a propriilor abilități;
– orientare către client;
– integritate.

Cunoștințe:
– studii superioare finalizate;
– utilizare PC – MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook) – nivel avansat;
– cunoștințe despre structura, formă și terminologia contractelor de prestări servicii;
– cunoștințe privind termenii juridici în vederea interpretarii unui contract, cerere clarificări, negocieri;
– cunoștințe despre piața deșeurilor (prezintă avantaj);
– experiențăa în vânzări servicii (prezintă avantaj);
– limba engleză-nivel mediu;
– permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului – Rol și responsabilități

– menține și dezvoltă relația cu clienții existenți;
– planifică și realizează comenzi de colectare la clienți;
– redactează documente și execută modificările necesare în baza de date;
– actualizează baza de date;
– realizează targetul de vânzări și încasări trasat de Managerul de Vânzari;
– menţine, dezvoltă şi îmbunătățește portofoliul de servicii oferite clienţilor alocați;
– promovează și extinde întrega gamă de servicii oferite de firmă;
– este responsabil de recuperea soldurilor fiecarui client, conform termenilor contractuali;
– urmarește întocmirea, semnarea și derularea contractelor cu clienții;
– rapoartează periodic situația vânzărilor pentru clienții alocați catre Managerul de Vânzari ;
– analizează cauzele problemelor apărute în relația cu clienții din portofoliu și propune soluții pentru rezolvarea acestora și eficientizarea veniturilor aferente vânzărilor;
– comunică strâns cu celelalte departamente interne în scopul de a asigura rezolvarea problemelor clienților.

Beneficii – Ce oferim?
Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tânără, dinamică, cu un ritm accelerat de dezvoltare;
Pachet salarial competitiv – salariu fix, bonus trimestrial, mașină de serviciu, laptop, telefon.

Descoperă mai multe despre compania noastra pe www.stericycle.ro și alătura-te echipei noastre!