Reprezentant vânzări – Clienți sector public

Candidatul ideal

  • Experiență minim 1 an în administrarea unui portofoliu de clienți;
  • Cunoștințe despre achiziții publice și termenii juridici în vederea interpretării unui contract public – prezintă avantaj;
  • Abilități avansate de comunicare și prezentare;
  • Atitudine proactivă în căutarea de soluții pentru creșterea nivelului de servicii oferite clienților;
  • Perseverență și orientare către rezultate;
  • Flexibilitate și focalizare pe îmbunătățirea continuă a propriilor abilități;
  • Cunoștințe bune de MS Office;
  • Studii superioare finalizate;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Menține și dezvoltă portofoliul de clienți alocat – activitate de teren 75% din program;
  • Dezvoltă o relație de consiliere cu clienții, identifică nevoile acestora și le oferă soluțiile optime;
  • Dezvoltă portofoliul de servicii oferite clienților;
  • Comunică strâns cu celelalte departamente interne (marketing, financiar, logistica) în scopul de a asigura rezolvarea problemelor clienților;
  • Administrează toate aspectele contractuale referitoare la clienții alocați.

Beneficii:

Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă tânără, dinamică, cu un ritm accelerat de dezvoltare.

Pachet salarial competitiv – salariu fix, bonusuri, mașină de serviciu, laptop, telefon.