Reprezentant vânzări – Craiova

Candidatul ideal – Ce ne dorim?

Competente comportamentale:
– capacitate de comunicare si interrelationare;
– capacitate de planificare si organizare;
– capacitate de negociere;
– perseverenta;
– constiinciozitate;
– flexibilitate si focalizare pe imbunatatirea continua a propriilor abilitati;
– orientare catre client;
– integritate.

Cunostinte:
– studii superioare finalizate;
– utilizare PC – MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook) – nivel avansat;
– cunostinte despre structura, forma si terminologia contractelor de prestari servicii;
– cunostinte privind termenii juridici in vederea interpretarii unui contract, cerere clarificari, negocieri;
– cunostinte despre piata deseurilor (prezinta avantaj);
– experienta in vanzari servicii (prezinta avantaj);
– limba engleza-nivel mediu;
– permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului – Rol si responsabilitati

– mentine si dezvolta relatia cu clientii existenti;
– planifica si realizeaza comenzi de colectare la clienti;
– redacteaza documente si executa modificarile necesare in baza de date;
– actualizeaza baza de date;
– realizeaza targetul de vanzari si incasari trasat de Managerul de Vanzari;
– menţine, dezvolta şi imbunatateste portofoliul de servicii oferite clienţilor alocati;
– promovează si extinde întrega gama de servicii oferite de firma;
– este responsabil de recuperea soldurilor fiecarui client, conform termenilor contractuali;
– urmareste intocmirea, semnarea si derularea contractelor cu clientii;
– raporteaza periodic situatia vanzarilor pentru clientii alocati catre Manager Vanzari ;
– analizeaza cauzele problemelor aparute in relatia cu clientii din portofoliu si propune solutii pentru rezolvarea acestora si eficientizarea veniturilor aferente vanzarilor;
– comunica strans cu celelalte departamente interne in scopul de a asigura rezolvarea problemelor clientilor.

Beneficii – Ce oferim?
Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara, dinamica cu un ritm accelerat de dezvoltare;
Pachet salarial competitiv – salariu fix, bonus trimestrial, masina de serviciu, laptop, telefon.

Descopera mai multe despre compania noastra pe www.stericycle.ro si alatura-te echipei noastre!